historia
prasa
dźwięki
foto
NOWOŚCI
księga gości

[Rozmiar: 54927 bajtów] wrzesień 2011:
Aurora wróciła na scenę - niestety w związku z niewesołymi okolicznościami... Maciek Miernik, dawny basista grupy, b. poważnie zachorował (nowotwór układu krwiotwórczego). Maciek przechodzi szereg b. kosztownych zabiegów. W związku z tym jego przyjaciele przeprowadzają szereg akcji, mających na celu udzielenie rodzinie Maćka pomocy finansowej. Wszelkie szczegóły (w tym numery kont, na które można wpłacać pieniądze) na specjalnej stronie helpmaciek.org.

W ramach powyższej akcji w Rzeszowie i w Warszawie zorganizowane zostały specjalne koncerty, dochód z których przekazany zostanie Maćkowi. Na obu (Rzeszów 23.09 i Warszawa 15.10.) wystąpić ma specjalnie reaktywowana Aurora. Jak w artykule dla rzeszowskiego dodatku "Gazety Wyborczej" mówił Jacek Pałys: "Nie zastępujemy [Maćka] innym basistą. Dzięki ogromnej pomocy Daniela Kleczyńskiego w kilka nocy nagraliśmy sample do wszystkich utworów. W dniu koncertu przyleci ze Szwecji Romek Rzucidło, wokalista Aurory".

Obok Aurory w Rzeszowie wystąpią m.in. Wańka Wstańka, Jesus Chrysler Suicide i 1984, natomiast w Warszawie Variete, Made in Poland, Aya RL, Piersi, Lady Pank i Wilki.

W lutym 2004 r., wspólnym staraniem firm Furia Musica i Pop Noise ukazała się (wreszcie!) zarejestrowana latem 1988 r. jedyna płyta Aurory "Międzynarodówka"!
Szczegóły w dyskografii. Płyta dostępna u wydawców Furia Musica, Pop Noise), jak również w sklepie internetowym terra.pl

W planach również wydanie płyty z archiwalnymi koncertowymi materiałami Aurory - oczywiście o postępach będziemy informować na bieżąco.
20.03.2004
Dzięki nieocenionej pomocy Tomka Kaczkowskiego (monoteka.com) powstaje nowa wersja strony Aurory. Ogromne podziękowania!