plakat reklamujący film; zdjęcie przedstawia Jacka Szafira z zespołu RAP; kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

"Moja krew, twoj krew" ("My blood, your blood") jest 50-cio minutowym dokumentem, zrealizowanym przez telewizję BBC w 1986 r., prezentującym sytuację na polskim rynku muzycznym. Ekipa telewizji brytyjskiej trafiła w 1986 r. na festiwal w Jarocinie, gdzie zarejestrowała sporo materiału, uzupełnionego o swojego rodzaju teledyski, zrealizowane przez BBC już po festiwalu. Film wyreżyserował Andrzej Kostenko, urodzony w 1936 roku absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, od lat 70-tych realizujący filmy w Europie Zachodniej. W filmie występują zespoły: Republika (Moja krew), Madame, T.Love (Zabijanka), Process (Wariat), Izrael , Maanam (Jesteśmy ze stali), Alter Ego, Tilt (Mówię Ci że - na żywo w Jarocinie), Dżem (Czerwony jak cegła - na żywo w Jarocienie), Ziyo , RAP (RAP Generation), Ireneusz Dudek (na żywo w Jarocinie), KAT (na żywo w Jarocinie), VOOVOO (Jest tylko marsz), Kosmetyki Mrs. Pinki (Ciągle w ruchu), Siekiera (Ludzie wschodu), Moskwa (Nie będę taki sam - na żywo w Jarocinie), AYA RL (Moja ulica). Utwory muzyczne uzupełniają wypowiedzi muzyków (m.in. Pawła Gumoli - właściwie główny bohater filmu, ściągnij fragment wypowiedzi, plik video, 827 kb), Zbigniewa Hołdysa, Tomka Lipińskiego, Roberta Brylewskiego, Darka Majelonka, członków zespołów Process i KAT), i innych osób związanych z rynkiem muzycznym (m.in. ówczesnego szefa Hybryd Sławomira Rogowskiego czy dziennikarzy Pawła Sito i Janusza Atlasa).
Poniżej znajdują się promocyjne materiały filmu, przesłane przez Jacka Szafira z grupy RAP (ogromne dzięki). Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.

kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć

Na zdjęciach obok m.in. Andrzej Kostenko (reżyser filmu) z Pawłem "Gumą" Gumoli z Moskwy (w centrum plakatu), zespół Process (lewy górny róg), Robert Gawliński z Madame (prawy górny róg), zespół RAP (z prawej strony drugi od góry), Paweł Kukiz z Ayi RL (prawy dolny róg)

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

:::e-mail::::Dada's Music Pages on terra soundtralis incognita::::sounds::::