wejdź na główną stronę Dada's Music Pages

Koncert Rejestracji na cd

Toruńska Rejestracja, po 20 latach od debiutu, doczekała się wreszcie pierwszej płyty kompaktowej. Niestety, zarejestrowana w 1999 r. w Rzeszowie płyta studyjna nie trafiła ostatecznie na rynek. 22 stycznia br. ukazała się za to wydana (na CD i kasecie) wspólnie przez Koch Poland i Black Bottle Records płyta "Live", będąca zapisem koncertu, jaki reaktywowany w 1998 r. zespół zagrał prawie równo rok temu - 15 stycznia 2000 r. w toruńskim klubie "Od Nowa" (jako support innych punkowych weteranów - angielskiego UK Subs). Płyta jest swoistym "greatest hits", jako że składają się na nią głównie dobrze znane "hiciory" grupy, dając jednocześnie wyobrażenie o aktualnej jej kondycji. Skład również zbliżony jest do oryginalnego - śpiewa Grzegorz "Gelo" Sakerski, perkusję obsługuje Tomek Siatka (obaj od początku w grupie), Tomek "Murek" Murawski (w składzie od 1982 r.) gra na gitarze, a na basie Piotrek "Warszawa" Warszewski (najmłodszy stażem - gra od 1998 r.). Gościnnie na gitarze zagrał Andrzej "Kobra" Kraiński, aczkolwiek przypuszczalnie (jeśli czas mu tylko na to pozwoli) jego współpraca z Rejestracją będzie miała stały charakter.

Dokładne informacje o płycie poniżej, natomiast chętnych poznania historii Rejestracji odsyłamy na oficjalną stronę grupy - www.mfk.torun.pl/scena/rejestracja, gdzie znajduje się m.in. spora ilość archiwalnych rarytasików (m.in. plakat koncertowy z 1981 r., fotki koncertowe i in.)


Rejestracja - "Live"
1. Intro; 2. Ciemność; 3. Kontrola; 4. Radio; 5. Armia; 6. Patrzycie Tam; 7. Œwięta Wojna; 8. Fikcyjne Rządy; 9. Wysypisko Śmieci; 10. Dziecko; 11. Wariat; 12. Zaśpiewajmy Poległym Żołnierzom; 13. Nowa Generacja
Muzyka i słowa: Rejestracja
REJESTRACJA: Gelo - voc, Murek - git, Kobra - git, Siatka - dr, Warszawa - b.
Realizator dźwięku: Krzysztof Zoltar Rutkowski, Mastering: Mariusz Ziemba
Producent: Grzegorz Kopcewicz, Zdjęcia: Mathias Kukielski


A ci, którzy Rejestrację dopiero poznają, nie mogą pominąć dwóch innych wydawnictw. Pierwszym z nich jest archiwalna kaseta, wydana przez Pop Noise (po box 9008; 90-964 Łódź 9) i jeszcze dostępna w niektórych sklepach i dystrybutorniach, pt. "Zaśpiewajmy poległym żołnierzom". Składają się na nią nagrania z klubu Morskiego z 1982 r. (utwory: Śmierć to ucieczka; Nowa generacja; Wyścig zbrojeń; Stwórca), z próby w klubie "Od Nowa" (Zaśpiewajmy poległym żołnierzom; Wokół nas (Układ); Armia; Z Twoich myśli tysiąc innych; Dla kogo jest przemoc; Wariat; Nigdy więcej faszyzmu; Darmowe wczasy; Bez litości; Nie dajmy nadejść burzy) oraz z koncertu z 1985, także z klubu "Od Nowa" (Co możemy zrobić; Dokąd zmierzamy; Nie zobaczysz tego nigdy; Planowanie; Ciemność; Armia; Święta Ziemia, Już nie ma nic; Radio; Kontrola; Parweniusz; Dziecko; Prawo; Ekologia).


Drugim wydawnictwem jest wydane przez Pasażera na CD i na winylu (!) "Tribute to Rejestracja", gdzie członkowie hard-corowych grup Reżim, Rangers i 1125 (której nazwa zresztą pochodzi z tekstu "Kontroli" Rejestracji) z towarzyszeniem znanych wokalistów zarejestrowała covery grupy. Kawałki Rejestracji śpiewają:
- Kelner z Deutera (Dla kogo jest przemoc, Nowa generacja)
- Matoł z Apatii (Wokół nas, Kontrola)
- Nika z Post Regimentu (Bez przyszłości, Struna śmierci)
- Wojtas z Homomilitii (Walka o Ciebie, Głośny niemowa, Fikcyjne rządy)
- Pestka ze Schizmy (Nigdy więcej faszyzmu, Armia)
- Grabaż z Pidżamy Porno (Przed ekranami, Nie dajmy nadejść burzy)
- Wróbel z 1125 (Wariat, Bezprawie)
- Czaszka z Reżimu (Reagan, Śmierć to ucieczka)POWRÓT NA GŁÓWNĄ STRONĘ DADA'S MUSIC PAGES

:::e-mail::::Dada's Music Pages on terra soundtralis incognita::::